NaturaPrzyrodaŚrodowisko

Naukowcy sugerują, że długość życia pszczół miodnych jest o 50% krótsza niż w latach 70, XX wieku

Niedawne badania dotyczące pszczół wykazały, że długość życia pszczół była o 50% krótsza niż w latach 70 XX wieku.

Krótka żywotność pszczół miodnych może spowodować utratę kolonii i zmniejszenie produkcji miodu przez pszczelarzy.

Badacz przeprowadził badanie, w którym pszczoły miodne znajdowały się w kontrolowanym i zamkniętym środowisku laboratoryjnym, ujawniając niepokojące obawy naukowców i pilne badania naukowe.

Pszczoły miodne odgrywają kluczową rolę w procesie zapylania kwiatów, warzyw, owoców oraz w lesie.  

National Geographic wyjaśnił, że pszczoły miodne są niezbędne do wzrostu roślin i kwiatów. National Geographic wyjaśnił jednak, że pszczoły ucierpiały z powodu zagrożenia utratą kolonii, co skutkowało opuszczeniem uli.

Spadek długości życia

Spadek długości życia pszczół może mieć wpływ na pszczelarzy w Stanach Zjednoczonych, w tym na produkcję miodu. W badaniu zauważono, że pszczelarze zgłaszali wskaźniki strat z pszczelarstwa.

W rezultacie entomolodzy z University of Maryland przyjrzeli się długości życia poszczególnych pszczół, biorąc pod uwagę stresor środowiskowy, odżywianie i choroby, których mogły doświadczyć pszczoły.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports i można je przeczytać w witrynie internetowej Phys.org.

Badania byłyby pierwszymi, które zbadałyby spadek długości życia pszczół miodnych.

Z drugiej strony naukowiec uznał również, że ich laboratorium i pszczoły miodne mogły ucierpieć z powodu pestycydów.

Jednak naukowcy twierdzili, że inne owady wykazywały długowieczność, podczas gdy pszczoły nie wykazywały żadnych objawów narażenia.

Główny autor badania, Anthony Nearman, wyjaśnił, że zaobserwowali upadek pszczół miodnych, kiedy studiował entomologię w laboratorium.

Kiedy Nearman obserwował pszczoły w klatkach, stwierdził, że średnia długość życia pszczół zmniejszyła się o połowę, w przeciwieństwie do tych samych eksperymentów w latach 70 ubiegłego wieku.

Nearman studiuje również doktorat w Zakładzie Entomologii.

Mając to na uwadze, kierownik badania przyjrzał się badaniom laboratoryjnym pszczół przez ponad 50 lat. Badania wyjaśniły, że zapisy wykazały, że skrócona długość życia w środowisku może również wystąpić w innych środowiskach.

W badaniu wyjaśniono, że część badań ma na celu zbadanie i porównanie długości życia pszczół miodnych na innych terytoriach w Stanach Zjednoczonych lub innych krajach, co może ujawnić potencjalną różnicę w długości życia pszczół.

Kluczowa rola pszczół

Pszczoły były ważne w zapylaniu. Według Programu Ochrony Środowiska ONZ pszczoły pomagają w dostarczaniu żywności i środków do życia na obszarach wiejskich.  

ONZ dodała, że pszczoły odgrywają kluczową rolę w bezpieczeństwie żywnościowym jako główna siła napędowa zapylania roślin, warzyw i kwiatów.

Jak wspomniano, pszczołom zagrażają również skutki spowodowane przez człowieka, w tym stosowanie pestycydów i zanieczyszczenie powietrza.

Podczas gdy badania dotyczyły skróconej długości życia pszczół, raport ujawnił, że pszczoły cierpią z powodu globalnego spadku z powodu pestycydów, utraty siedlisk i zmiany klimatu.

Tymczasem w raporcie dodano, że zanieczyszczenie powietrza może również wpływać na znalezienie przez pszczoły źródeł pożywienia i na proces zapylania.

Wykazano, że zanieczyszczenie powietrza powoduje zakaźność pszczół w procesie zapylania.


Opracowanie: irme.pl