EkologiaNaturaŚrodowisko

Przyszłość ludzkości leży w miastach

Miasta

Obecnie ponad połowa z nas mieszka na obszarach miejskich a do roku 2050, trzy czwarte ludności świata będzie mieszkańcami miasta i terenów miejskich.

Nowoczesne miasta są zbyt często odłączane od natury, ale wielu z nich zostało pierwotnie opartych na hotspotach kapitału naturalnego; Zasoby wodne, żyzne gleby, bogata różnorodność biologiczna i bezpieczny dostęp do oceanu. Dla tysiąclecia ludzkie cywilizacje dorastały wokół tych hotpotów, przekształcając je w wysoko zmodyfikowane ekosystemy, gdy rosną. Bardzo często ten wzrost przybywa kosztem zdrowia podstawowego ekosystemu naturalnego, który był oryginalnym źródłem bogactwa na miasto.

Odkrycie na nowo pierwotne połączenia między miastami a ich naturalnymi fundamentami jest kluczem do odblokowania bardziej zrównoważonej przyszłości miejskiej – jeden, gdzie miasta obejmują naturę i, w ten sposób generują większe zdrowie i dobrobyt dla swoich obywateli.

Inicjatywa – współpraca prowadzona przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) – opublikowała raport, który starał się określić kwantyfikację korzyści ekonomicznych z inwestowania w miejskich zieleni. Raport jest przekonujący, oparty na dowodach i przekonujący w sprawie istotnych inwestycji w rozwiązaniach na bazie przyrody w ośrodkach miejskich na całym świecie.

Raport, zwany relacjami z natury przekształcanie miast, bada współzależności między miastami a charakterem i sugeruje, że istnieją wstępne oznaki, że globalne przepływy finansowe zaczynają być skierowane na inwestycje w przyrodę miejską. Kontrastuje zagrożenie strata przyrody pozuje wydajność gospodarczą, określając silne uzasadnienie ekonomiczne inwestycji przyrodnich.

Erozja kapitału naturalnego w miastach mogłaby zmniejszyć wydajność o ponad 40%, ale rozwiązania oparte na przyrodnikach – z zielonych dachów i konwersji spustu burzowego do resurfującego zakopanych rzek miejskich – są często połową ceny „szarej” infrastruktury, ale dostarczaj 28% więcej a zwrot gospodarczy – nie obejmuje korzyści peryferyjnych, takich jak poprawione samopoczucie i bezpieczeństwo pracy. Mimo to inicjatywy przyrodnicze otrzymują zaledwie 0,3% wydatków na rozwój miejski.

Wizja biologiczna jest dla miast, które istnieją w harmonii z naturą do 2030 r. Raport przedstawia szereg kluczowych warunków, aby osiągnąć tę harmonizację. Obejmują one zapewnienie reintegracji przyrody odbywa się priorytet w planowaniu miejskim i że przywódcy obywatelskie i zainteresowane strony rozwojowe rozpoznają, mistrz i wdrażają przyrodę pozytywną zmianę.

Sprawozdanie podkreśla również krytyczne wymóg pomiaru państwa i trendów składników przyrody miejskiej – poprzez wykorzystanie wskaźników, takich jak Unia Międzynarodowa w zakresie ochrony Nature’s (IUCN) New Urban Nature Indeks – a także potrzeby narzędzi, ram i wiedza specjalistyczna do informowania i zachęty finansistów.

Mamy nadzieję, że raport Wefa podnosi świadomość na temat potrzeby większej ilości inwestycji w miastach zieleni. Sprawa takich inwestycji była już potężna na terenie korzyści środowiskowych i społecznych miejskich przyrody. Dzięki niniejszym raporcie mamy teraz jasne i przekonujące sprawy ekonomiczne dla inwestycji.

Z niecierpliwością czekamy na odtwarzanie naszej części w pomaganiu firmom i liderom miejskim zasadniczo przekształcić miasta o 21 wieku w miejscach, w których ludzie mieszkają w harmonii z naturą.

Jonny Hughes jest przewodniczącym Sojuszu Urban IUCN i członkiem Ekspertalnej Globalnej Komisji.

Nowy raport „Transforming Miasta” związek z naturą „został wyprodukowany przez WEF i Instytut Biegania Biologicznego Alexandra Von Humboldta, ze wsparciem od rządu Kolumbii, Arup International i Alphabeta, w ramach bioróżów do roku 2030.


irme.pl

Współpraca: UNEP WCMC