EkologiaKlimatNaturaŚrodowisko

Administracja Prezydenta Bidena kładzie duży nacisk na rozwój morskiej energetyki wiatrowej

Farma wiatrowa

Biały Dom szczegółowo opisał ambitny plan rozbudowy farm wiatrowych na wschodnim wybrzeżu i pobudzenia rodzącego się morskiego przemysłu wiatrowego, mówiąc, że ma nadzieję wywołać ogromne wysiłki na rzecz czystej energii w walce ze zmianami klimatycznymi.

Do końca dekady plan wygeneruje 30 gigawatów morskiej energii wiatrowej, co wystarczy, aby zasilić ponad 10 milionów amerykańskich domów i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 78 milionów ton.

Aby to osiągnąć, administracja ma przyspieszyć wydawanie pozwoleń na projekty na wschodnim wybrzeżu, zainwestować w badania i rozwój, zapewnić nisko oprocentowane pożyczki dla przemysłu i sfinansować zmiany w portach USA.

„Jesteśmy gotowi do rock and rolla”, powiedziała dziennikarzom w rozmowie telefonicznej krajowa doradczyni ds. klimatu Gina McCarthy. Uznała, że wysiłek dotyczy zarówno pracy, jak i czystej energii. Morska energetyka wiatrowa wygeneruje „tysiące dobrze płatnych związkowych miejsc pracy. Chodzi o tworzenie wspaniałych miejsc pracy na oceanie, w naszych miastach portowych i w naszym sercu”, powiedziała.

Inicjatywa stanowi poważny odcinek dla Stanów Zjednoczonych.

W tym czasie kraj ma tylko jeden projekt morskiej energetyki wiatrowej, generujący 30 megawatów, niedaleko Rhode Island.

Urzędnicy administracji powiedzieli, że przyspieszą rozwój morskiej energetyki wiatrowej poprzez ustalenie konkretnych terminów przeglądu i zatwierdzenia wniosków o pozwolenie; ustanowić nowy obszar energii wiatrowej na wodach między Long Island a wybrzeżem New Jersey; mają też zainwestować 230 milionów dolarów w modernizację portów w USA; i zapewnić 3 miliardy dolarów potencjalnych pożyczek dla morskiej branży wiatrowej za pośrednictwem Departamentu Energii.

Program nakazuje również Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej udostępnienie danych Orsted, duńskiej firmie zajmującej się rozwojem morskiej energetyki wiatrowej, na temat wód USA, na których jest ona dzierżawiona.

NOAA przeznaczy 1 milion dolarów na pomoc w zbadaniu wpływu morskich operacji wiatrowych na operatorów rybackich oraz społeczności przybrzeżne.

National Offshore Wind Research and Development Consortium, wspólny projekt Departamentu Energii i Urzędu ds. Badań i Rozwoju Energetyki Stanu Nowy Jork, przekaże 8 milionów dolarów dotacji na badania 15 projektom badawczo-rozwojowym w zakresie morskiej energetyki wiatrowej.

W przeciwieństwie do innych sektorów energii odnawialnej, morska energetyka wiatrowa stanowi jedną z najbardziej przyjaznych możliwości dla pracowników amerykańskich, ponieważ projekty te wymagają regularnej eksploatacji i wsparcia konserwacyjnego. Ma znaczny potencjał tworzenia dobrze płatnych miejsc pracy związanych z energią odnawialną, które obiecała administracja, chociaż projekty zazwyczaj zatrudniają mniej osób niż główne rurociągi wykorzystujące paliwa kopalne.

W listopadzie ubiegłego roku Orsted podpisał umowę ze związkami zawodowymi w Ameryce Północnej, aby przenieść część swoich pracowników do morskiej energetyki wiatrowej, a firma zapewniła wsparcie w szkoleniu członków związku mistrzów, kolegów i pilotów.

Ponadto inwestowanie pieniędzy w porty, może zapewnić możliwości zatrudnienia w społecznościach w niekorzystnej sytuacji wzdłuż wybrzeży kraju.

Sekretarz Energetyczny USA Jennifer Granholm, który dołączył do połączenia z McCarthy, wraz z sekretarzami wnętrz Deb Haaland, Sekretarz handlowy Gina Raimondo i Transport Sekretarz Pete Buttigieg powiedział: „Wszyscy mamy tu do odegrania ważną rolę”.

Raimondo, który jako gubernator Rhode Island został zaznajomiony z jedyną morską farmą wiatrową działającą wzdłuż wschodniego wybrzeża, powiedział, że energia wiatrowa dowodzi, że ekologicznie nie jest sprzeczne z silną gospodarką. „To zmęczony, który musisz wybrać między spełnieniem potrzeb zmian klimatu i tworzenie miejsc pracy jest staroświeckie, nie powiodło się w pierwszej kolejności”, powiedział.

Chociaż wiatr offshore reprezentuje najszybciej rozwijający się sektor w mocy odnawialnej, kraj pozostaje daleko za Europą.

Europa ma już 24 Gigawatów zdolności operacyjnych, a sama Wielka Brytania ma na celu 20 GIGAWATTS ONLINE do roku 2030, powiedział Vegard Wiik Vollset, wiceprezes energii odnawialnej w Energii Rystadu, która analizuje sektor energetyczny.

„W porównaniu z Europą, USA jest za bardzo osadzona w swoim niemowlęctwie” – powiedział.

Według Amerykańskiego Clean Power Association. siła wiatrowa jest gotowa do startu wzdłuż wschodniego wybrzeża, z ostatnich zobowiązań z kilku stanów – Connecticut, Maryland, Massachusetts, New Jersey, Nowy Jork i Wirginia możemy kupić co najmniej 25 000 megawatów energii morskiej do roku 2035.

Chociaż wiatr oceanu ma potencjał potrzebny do zasilenia 300 000 domów, wygenerował kontrowersje wśród niektórych miast, N.J Projekt zostałby zbudowany za około 15 mil z wybrzeża południowej New Jersey.

Jim Donofrio, dyrektor wykonawczy nowego sojuszu rekreacyjnego opartego na koszulkach, jest wśród przeciwników. Martwi się długoterminowym wpływem na rybołówstwo i twierdzi, że zbyt wiele miejsc pracy związanych z farmami wiatrowymi będzie tylko tymczasowymi. „New Jersey jest zmielony do zera”, powiedział Donofrio w wywiadzie. „Naszym zamiarem jest pokonanie ich tutaj i dokonać przykładu tego, co należy zrobić gdzie indziej, aby je powstrzymać”.

Jeff Tittel, dyrektor New Jersey Kapituła Klubu Sierra, powiedział, że powszechne dezinformacje istnieją na temat potencjalnego wpływu projektu. Masywna farma wiatrowa właśnie offshore może zapewnić bardziej niezawodną moc regionu i lepszą jakości powietrza, nie wspominając o tysięcach miejsc pracy związanych z branżą, powiedział Tittel. „Alternatywą dla New Jersey będą bardziej naturalne rośliny gazowe i więcej rurociągów oraz więcej frackingu”, powiedział.

Komercyjni operatorzy rybaccy również wzbudzili obawy dotyczące wpływu gospodarstw wiatrowych na Oceanie Atlantyckim, obszar krytyczny dla przemysłu z owocami morza.

David Frulla, partner w firmie Kelley, Drye i Warren, który reprezentuje Stowarzyszenie Handlowe dla rybołówstwa Atlantyckiego Scallop Fishery, powiedział w wywiadzie, który jego klienci ostrzegali urzędników federalnych od lat o zagrożeniach pozowanych przez plany rozwoju wiatru morskiego.

Na przykład, w południowo-wschodniej wierzchołku obszaru Administracja zidentyfikowała w New York Bight o nazwie Hudson North przecina się z spotem rybackim z przegrzebkami, powiedział. Wschodni obwód drugiego obszaru, Hudson South, jest tuż na skraju ważnego obszaru na przegrzebki, powiedział Frullla. W ogóle, powiedział, że zatrzask w Nowym Jorku jest wart dziesiątki milionów dolarów rocznie.

„Mówiliśmy:” Nie przerywaj kości „- powiedział Frullla. „Przetoczyli się do kości.” Grupa Frulla reprezentuje, fundusz Survival Fisheries, ma sprawę w oczekiwaniu na Sąd Apelacyjnego w dzielnicy Columbia Columbia, który kwestionuje decyzję przez administrację OBAMA do aukcji na morzu w Nowym Jorku, bez pierwszego wykonania pełnej analizy środowiskowej .

W tym przypadku urzędnicy federalni powiedzieli, że nie muszą prowadzić pełnej analizy, dopóki firma zaproponowała plan budowy i operacji. Opóźniając analizę do kilku lat, frulla powiedział, rząd uczynił go niemożliwym do zablokowania projektu. „Zasadniczo to przede wszystkim wniosek” – powiedział. „Jest tak wiele inwestycji”.

Większość grup środowiskowych zajmujących się morską energetyką wiatrową morska wiatrowa powiedziały, że urzędnicy federalni powinni przeanalizować wpływ na konkretne gatunki i ekosystemy. „To przedstawia obietnicę jako główny krok w zwalczaniu zmian klimatu, ale oddziaływania na środowisko muszą być zminimalizowane”, powiedział.

Z kroków, które podjęła administracja Bidena wynika, że porusza się szybko. Wydział Spraw Wewnętrznych zatwierdził przegląd środowiskowy dla wiatru winnic, przy wybrzeżu Massachusetts, które mogłyby stać się pierwszym projektem wiatrowym w kraju. „Dla pokoleń odłożyliśmy przejście do zielonej energii, a teraz stoimy przed kryzysem klimatycznym” – powiedziała dziennikarzom Haaland. „To kryzys, który nie dyskryminuje. … Musimy wykorzystać tę ogromną okazję.”

###

irme.pl

Źródło: The Washington Post