Miasta

Nowy Jork inicjuje „rewolucję śmieciową”, aby uporać się z rosnącymi odpadami i plagą szczurów (raport)

Foto: ©FrankyFromGermany/pixabay.com

Zanieczyszczenie środowiska może przybierać różne formy, od odpadów stałych po chemiczne skażenie wody, problemy z tworzywami sztucznymi i zanieczyszczenie powietrza.

Na zanieczyszczenia, zwłaszcza te drugie, narażone są zarówno obszary wiejskie, jak i miejskie.

W ciągu ostatniego stulecia wiele miast na całym świecie było świadkami pojawienia się różnych rodzajów zanieczyszczeń związanych z nowoczesną industrializacją, urbanizacją, produkcją i ekspansją człowieka.

Jednym z takich miast jest Nowy Jork, który według ostatnich doniesień rozpoczął inicjatywę „rewolucji śmieciowej”, aby stawić czoła rosnącemu zanieczyszczeniu odpadami i pladze szczurów.

Obydwa problemy są ze sobą powiązane, gdyż nagromadzone śmieci przyciągają gryzonie, które się nimi ucztują, co zaobserwowano wzdłuż niektórych ulic i obok niektórych obiektów..

W obliczu trwającego od dziesięcioleci problemu najbardziej zaludnione miasto Stanów Zjednoczonych zajmuje zdecydowane stanowisko.

Przeczytaj także:

Stany Zjednoczone generują więcej plastikowych śmieci niż jakikolwiek inny kraj

Zanieczyszczenie środowiska

Jak wynika z różnych badań, zanieczyszczenie środowiska jest rosnącym problemem globalnym, który ma wpływ zarówno na gospodarki rozwinięte, jak i rozwijające się.

W szczególności stopniowo zagraża organizmom żywym, takim jak ludzie, inne zwierzęta i rośliny.

Z poprzednich badań wynika, że ​​zanieczyszczenie wpłynęło na różne ekosystemy, w tym na środowisko morskie i lądowe.

Naukowcy odnotowali także śmierć niektórych gatunków w wyniku narażenia na zanieczyszczenia.

Chociaż globalny wpływ zanieczyszczeń jest już ustalonym dowodem, jego konkretny związek z utratą życia jest trudny do prześledzenia.

Jednakże eksperci i władze ds. ochrony środowiska odkryli, że zanieczyszczenie środowiska jest przyczyną zagrożeń dla zdrowia, a nawet śmiertelności.

To ostatnie ma miejsce szczególnie w przypadku, gdy dana osoba jest narażona na działanie określonego rodzaju substancji zanieczyszczających, takiej jak sztuczne tworzywa sztuczne lub substancje toksyczne, lub zostaje skonsumowana.

Według Banku Światowego najczęstszą przyczyną chorób i przedwczesnych zgonów jest zanieczyszczenie.

To zagrożenie dla środowiska jest przyczyną ponad 9 milionów zgonów; większość tych ofiar śmiertelnych jest spowodowana zanieczyszczeniem powietrza.

Co więcej, liczba ta jest nawet znacznie większa niż w przypadku tak znanych chorób, jak malaria, gruźlica i zespół nabytego niedoboru odporności (AIDS) razem wziętych – podkreśla międzynarodowa instytucja finansowa.

Przeczytaj także:

Śmieci, które zostawiamy, to kosztowny problem i to nie tylko w sensie finansowym

Rewolucja śmieciowa w Nowym Jorku

Niektóre miasta w USA i innych częściach świata, w tym w Europie i Azji, borykają się z różnymi problemami środowiskowymi, obserwowanymi w ciągu ostatnich kilku dekad.

W przypadku Nowego Jorku jest to rosnący problem odpadów i plagi szczurów, jak wspomniano wcześniej.

W odpowiedzi władze Nowego Jorku uruchamiają inicjatywę śmieciowej rewolucji mającą na celu oczyszczenie ulic, co mogłoby potencjalnie wyeliminować zanieczyszczenie środowiska miasta.

W ramach wojny ze śmieciami burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przedstawia nową technologię zapobiegania śmieciom, która obejmuje zautomatyzowaną śmieciarkę ładowaną z boku oraz nową strategię konteneryzacji opartą na danych.

Tak wynika z komunikatu prasowego wydanego na początku tego roku przez rząd Nowego Jorku, będącego częścią ciągłych wysiłków władz lokalnych mających na celu uczynienie tego miasta najczystszym dużym miastem w USA.

Oprócz śmieci Nowy Jork walczy także ze szczurami padlinożernymi, które można znaleźć także w budynkach mieszkalnych, a nawet placówkach handlowych.

Z problemem tym borykają się także inne ośrodki miejskie.

Przeczytaj także:

ŚMIECI NAJBARDZIEJ UCIĄŻLIWY PROBLEM NA ŚWIECIE