AKTUALNOŚCI

Z okazji Świąt Wielkanocnych,

życzymy Państwu pogody ducha i pełnych radości spotkań w gronie najbliższych.

Niech będzie to czas odpoczynku, który doda Wam energii do podejmowania kolejnych wyzwań ekologicznych i refleksji nad klimatem, naturą otaczającym nas światem.

Zarząd IRME

Pogodnych, radosnych i pełnych spokoju świąt Wielkiejnocy

życzy

Zarząd IRME

Kwiecień 2023

Życzymy Państwu,

aby nadchodzący czas świąteczny był wypełniony radością i obecnością najbliższych a Nowy Rok obdarzył Was zdrowiem, obfitością sukcesów i spełnieniem marzeń.

Zarząd IRME

Grudzień 2022

Zdrowych, pogodnych, pełnych spokoju i nadziei

Świąt Wielkanocnych życzy

Zarząd

Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej

Kwiecień 2022

Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej włączył się w pomoc dla Ukrainy.

Więcej TUTAJ

Marzec 2022

Życzymy Państwu wspaniałych Świąt, pełnych radości i nadziei. Niech będzie to czas życzliwości, spokoju i optymizmu w oczekiwaniu na Nowy Rok.

Niech Wam się darzy!

Zarząd IRME

Grudzień 2021

Niniejszym pragniemy poinformować, że firma P.H.U. DAMBAT, została partnerem merytorycznym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. DAMBAT to dynamicznie rozwijający się polski producent pomp do wody i osprzętu sprzedawanych pod marką IBO.

Sierpień 2021

IRME podjął decyzję o wspieraniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego numer 11 we Wrocławiu, którzy prowadzą projekt „EkoPszczółki” z platformy „Zwolnieni z Teorii”. Jest to platforma ogólnopolska, która pozwala uczniom tworzyć projekty społeczne. Stworzyli Oni projekt polegający na promocji dbania o środowisko oraz uświadomieniu ludzi jakie problemy powoduje wymieranie pszczół, pożary lasów lub zaśmiecanie wód oceanicznych. Więcej informacji TUTAJ

Maj 2021

W ten świąteczny czas, życzymy Państwu spotkań w gronie najbliższych oraz nastroju pełnego ciepła i życzliwości. Niech ten wyjątkowy czas napełni Wasze serca otuchą i nadzieją oraz pozwoli przezwyciężyć nawet największe trudności, a nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok przyniosą dużo spokoju, uśmiechu i pomyślności.

Zarząd IRME

Grudzień 2020

W związku z rozszerzającą się pandemią COVID-19, rosnącym zagrożeniem i zakwalifikowaniem kraju do czerwonej strefy zagrożeń, Zarząd Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej podjął decyzję o odwołaniu wszelkich wydarzeń z bezpośrednim udziałem publiczności. Powyższa decyzja obowiązuje do odwołania. W przypadku bieżących spraw prosimy o kontakt telefoniczny, lub mailowy.

Październik 2020

21.09.2020 – wpisanie spółki do Krajowego Rejestru Krajowego.

Październik 2020

Platforma internetowa Jobsora, która wspiera poszukiwania wysokiej klasy specjalistów w zakresie ochrony środowiska i klimatu, została partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Czerwiec 2020

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS – CoV-2 wywołującym chorobę Covid – 19 i pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i zagranicą informujemy, iż Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej rezygnuje do odwołania z organizacji i udziału we wszelkich wydarzeniach publicznych.

Marzec 2020

11.02.2020 – powołanie spółki prawa handlowego.

Luty 2020

Informujemy o liście polecającym inicjatywę powołania Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjności Dla Przemysłu Drzewnego, podpisanym przez Panią Minister Jadwigę Emilewicz z Ministerstwa Rozwoju.

Styczeń 2020

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy podpisano w Warszawie dnia 10.01.2020. W imieniu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu SGGW porozumienie podpisali: prof. dr hab. Aleksander Lisowski – Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką SGGW i dr hab. inż. Paweł Kozakiewicz, prof. SGGW, Dyrektor Instytutu Nauk Drzewnych i Meblarstwa – Przedstawiciel SGGW.

Styczeń 2020

Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadziei na nowy rok – żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie mija.

Zarząd IRME

Grudzień 2019

Polskie Towarzystwo Ekologiczne (PTEkol) wznowiło swoją działalność. Spotkanie reaktywacyjne odbyło się w murach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w sali Kolegium Rungego, przy ul. Wojska Polskiego 52, w sobotę dnia 19 października 2019. W spotkaniu uczestniczył Przemysław Karlik – prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej, członek Stowarzyszenia.

Październik 2019

Przemysław Karlik – prezes Zarządu naszego Instytutu przedstawia wizję utworzenia Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjności Dla Przemysłu Drzewnego. Prezentacja miała miejsce podczas konferencji „Przemysł Przyszłości”, która odbyła się dnia 4 października 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Październik 2019

Informujemy, że koncepcję utworzenia Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjności Dla Przemysłu Drzewnego przedstawi prezes naszego Instytutu podczas konferencji „Przemysł Przyszłości”. Konferencja odbędzie się dnia 4 października r. 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem konferencji jest Platforma Przemysłu Przyszłości. Więcej informacji na temat konferencji pod adresem: www.poznan40.pl

Wrzesień 2019

Informujemy, że na podstawie Uchwały Zarządu, Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej przystąpił do tworzenia nowego projektu o nazwie Ogólnopolski Klaster Innowacyjności Dla Przemysłu Drzewnego. Więcej informacji w naszej witrynie internetowej: https://ekoinnowacje.irme.pl/ Zapraszamy do odwiedzenia witryny i współpracy.

Wrzesień 2019

Z przyjemnością informujemy, że powstała nowa witryna internetowa, związana z obszarem zainteresowań Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej, jakim jest budownictwo ekologiczne. Zapraszamy do odwiedzenia witryny i zapoznania się z ofertą.

Lipiec 2019

Z przyjemnością informujemy, że powstała nowa witryna internetowa, związana z kolejnym obszarem zainteresowań Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej, jakim są ekoinnowacje. Zapraszamy do odwiedzenia witryny i zapoznania się z ofertą.

Lipiec 2019

Z przyjemnością informujemy, iż z dniem 1 lipca roku 2019 zmieniliśmy szatę graficzną naszej witryny internetowej, w której każdy może zapoznać się z aktualnymi informacjami, rekomendowanymi przez Instytut. Dzięki nowej szacie będziemy jeszcze bardziej rozpoznawalni w sieci, ułatwi to również komunikację między Instytutem, a każdym zainteresowanym.    

Lipiec 2019

Z przyjemnością informujemy, że czasopismo dla profesjonalistów lakiernictwo przemysłowe zostało partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.                                                          

Czerwiec 2019

Miło nam poinformować, że portal branży lakierniczej lakiernictwo.net został partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Czerwiec 2019

Z przyjemnością informujemy, że Wydawnictwo Biznes meble.pl zostało partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Maj 2019

Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej uzyskał nominację do tytułu EKOSTRATEG 2019 za tworzenie, opracowywanie i wdrażanie własnych projektów oraz prowadzenie badań koncentrujących się na szeroko pojętej ochronie środowiska. Dziękujemy za wyróżnienie.

Marzec 2019

Branżowe czasopismo Budujemy Dom zostało partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Luty 2019

PIMOT Przemysłowy Instytut Motoryzacji został partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy podpisano w Warszawie dnia 09.02.2018. W imieniu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu Przemysłowego Instytutu Motoryzacji porozumienie podpisał Karol Zielonka – p. o. Dyrektora.

Styczeń 2019

Instytut Technologii Drewna został Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy podpisano w Poznaniu dnia 17.01.2018r. W imieniu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu Instytutu Technologii Drewna porozumienie podpisała dr hab. inż. Maria Władyka-Przybylak, prof. ITD – p. o. dyrektora.

Styczeń 2019

PTAK WARSAW EXPO Sp. z o. o. został Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy podpisano dnia 10 stycznia roku 2018. W imieniu Instytutu porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu PTAK WARSAW EXPO porozumienie podpisali Tomasz Szypuła – prezes Zarządu i Kazimierz Ćwikła – wiceprezes Zarządu.                                            

Styczeń 2019

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najpiękniejsze życzenia pięknych i niezapomnianych chwil w gronie najbliższych. Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Rok. Zarząd IRME

Grudzień 2017

Mamy przyjemność poinformować, że dr hab. Ewelina Hallmann, specjalista i ekspert w dziedzinie rolnictwa i żywności ekologicznej dołączyła do zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Listopad 2017

Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, został Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy partnerskiej podpisano w Poznaniu dnia 07.11.2017. W imieniu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu Wydziału Technologii Drewna porozumienie podpisał prof. dr hab. Bartłomiej Mazela.

Listopad 2017

Mamy przyjemność poinformować, że dr hab. Renata Kazimierczak, specjalista i ekspert w dziedzinie rolnictwa i żywności ekologicznej dołączyła do zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Listopad 2017

Branżowe pismo portal komunalny.pl zostało partnerem medialnym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Październik 2017

Mamy zaszczyt poinformować, że prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – specjalista i ekspert w obszarze ochrony środowiska, ekologii, klimatu, energetyki odnawialnej i konwencjonalnej, a także gospodarki i infrastruktury, dołączył do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Październik 2017

Mamy przyjemność poinformować, że Ewa Rembiałkowska – prof. dr hab., specjalista i ekspert w dziedzinie rolnictwa i żywności ekologicznej dołączyła do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Październik 2017

Mamy przyjemność poinformować, że Piotr Domański – specjalista i ekspert w zakresie modernizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw w branży drzewnej i meblarskiej, dołączył do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Październik 2017

Mamy przyjemność poinformować, że Stowarzyszenie Forum Rolnictwa Ekologicznego zostało Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Porozumienie o współpracy podpisano w uroczystych okolicznościach, podczas trwania XIX Konferencji Naukowej „Rolnictwo ekologiczne – stan obecny i perspektywy rozwoju”, dnia 11.X. br. w Puszczykowie k/Poznania. W imieniu Instytutu porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu Stowarzyszenia porozumienie podpisała prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska – prezes Zarządu.

Październik 2017

Mamy przyjemność poinformować, że decyzją Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Fundacja Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej przyjęta została w poczet organizacji członkowskich OFOP. Październik 2017

Spółka Malta Ski sp. z o.o. została Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. W imieniu Instytutu porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu spółki Malta Ski sp. z o.o. porozumienie podpisał Tomasz Bociąg – dyrektor zarządzający.

Lipiec 2017

Fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Poznańskiej została Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej. Dnia 03.07.2017 porozumienie o współpracy partnerskiej w imieniu Fundacji Na Rzecz Rozwoju Politechniki Poznańskiej podpisał prof. dr hab. inż. Adam Hamrol, w imieniu Instytutu Rozwoju myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu Fundacji.

Lipiec 2017

Mamy przyjemność poinformować, iż Zdzisław Chłopek – prof. dr hab. inż., specjalista w zakresie silników spalinowych, transportu i ochrony środowiska, dołączył do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Czerwiec 2017

Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych zostało Partnerem Merytorycznym Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Maj 2017

Politechnika Poznańska została Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Maj 2017

Instytut Silników Spalinowych i Transportu Politechniki Poznańskiej został Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Maj 2017

Mamy przyjemność poinformować, iż Jerzy Merkisz – prof. dr hab. inż., dołączył do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.

Maj 2017

Mamy przyjemność poinformować, iż Bartosz Draniewicz, dr, radca prawny – ekspert prawa ochrony środowiska, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, ukończył aplikację sądową i radcowską, zdał egzamin sędziowski oraz radcowski w roku 2003.

Maj 2017

Mamy przyjemność poinformować, iż Jerzy Wicher – prof. dr hab. inż., emerytowany profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej dołączył do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.                                

Maj 2017

Mamy przyjemność poinformować, iż Marta Melka-Roszczyk – doktor nauk o zdrowiu, psycholog, psychoterapeuta, biegły sądowy, dołączyła do Zespołu Ekspertów Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.                    

Maj 2017

Mamy zaszczyt poinformować, że Daria Zielińska została ekspertem Instytutu Rozwoju myśli Ekologicznej ds. Gospodarki Odpadami.        

Maj 2017

Z początkiem maja 2017 roku IRME uruchomił witrynę internetową, w której każdy może zapoznać się z aktualnościami i wydarzeniami organizowanymi i rekomendowanymi przez Instytut. Dzięki niej będziemy rozpoznawalni w sieci, ułatwi to również komunikację między Instytutem, a każdym zainteresowanym.                            

Maj 2017

Z przyjemnością informujemy, że Maciej Ziemek został ekspertem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej.                                                                              

Kwiecień 2017

AK MOTOR POLSKA Sp. z o.o. została Partnerem Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej w zakresie programu rozwoju elektromobilności w Polsce. W imieniu Instytutu Rozwoju Myśli Ekologicznej porozumienie podpisał Przemysław Karlik – prezes Zarządu, w imieniu spółki AK MOTOR POLSKA Sp. z o .o. porozumienie podpisał Arkadiusz Kamiński – prezes Zarządu.

Kwiecień 2017

Wpisanie Fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego

15.03.2017

Marzec 2017

Powołanie Fundacji Instytut Rozwoju Myśli Ekologicznej

03.02.2017

Luty 2017