EdukacjaEkologiaGospodarkaPrzyroda

GOSPODARKA A ŚRODOWISKO I EKOLOGIA

Tytuł: Gospodarka a środowisko i ekologia
Wydawnictwo: CeDeWu
Kod paskowy: 9788381022774
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 282
Format: 16.5×23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.46 kg
Redakcja: Małachowski Krzysztof

Opis

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie związków zachodzących między gospodarką a środowiskiem, a więc odpowiedź na pytanie: jaki wpływ ma gospodarka człowieka na środowisko przyrodnicze i odwrotnie, chociaż oddziaływanie środowiska na systemy społeczno-gospodarcze było zawsze wyraźne i rzadko kwestionowane.

Książka ta przedstawia istotę ścisłych powiązań gospodarki ze środowiskiem, jej wpływ na stan i za grożenie przyrody oraz formy ochrony i racjonalnego kształtowania środowiska.

Praca zwraca uwagę na ekorozwój, czyli prowadzenie wszelkiej działalności gospodarczej w harmonii z przyrodą.

Publikacja przeznaczona jest głównie dla studentów wszystkich kierunków ekonomicznych i pokrewnych realizujących przedmioty: Gospodarka a środowisko”, Ochrona środowiska” i Ochrona środowiska z gospodarką przestrzenną”.

Będzie również przydatna studiującym ochronę środowiska lub jej elementy, biologię i geografię w uniwersytetach oraz innych uczelniach.

Z pracy tej mogą z całą pewnością korzystać uczniowie szkół średnich w ramach biologii, geografii i ochrony środowiska i każdy, kto interesuje się sprawami szeroko rozumianej ekologii.