EdukacjaEkologiaNaturaPrzyrodaŚrodowisko

PTAKI PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

PTAKI PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

Tytuł: PTAKI PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

Autor: Adam Zbyrut, Adam Wajrak

Data wydania: 2020-12-07

Data 1. wyd. pol.: 2020-12-07

Liczba stron: 04

Język: polski

ISBN: 9788395682483

Opis

Puszcza Białowieska to miejsce wyjątkowe pod każdym względem, począwszy od ogromnych drzew, poprzez duże roślinożerne ssaki, jak osławione żubry, drapieżne wilki i rysie, a na ptakach kończąc.

To jedyne miejsce w Europie, gdzie w jednym miejscu można spotkać wszystkie dziewięć gatunków europejskich dzięciołów i cztery gatunki muchołówek, ale lista rzadkich ptaków jest znacznie dłuższa.

Nic dziwnego, że każdego roku zjeżdżają do Puszczy zastępy ornitologów z całej Europy.

Ale nie tylko ogromna różnorodność gatunków ptaków wyróżnia Puszczę Białowieską na tle innych europejskich lasów, lecz najbardziej to, że zachowują się one jak ich pobratymcy tysiące lat temu, w czasach gdy dużą część Europy porastały prastare lasy.

Gdy patrzymy choćby na bogatki w Puszczy, to jest tak, jakbyśmy podglądali zachowania pierwotnych ludzkich plemion Amazonii.

Jej mieszkańcy to też ludzie, Homo sapiens, ale zachowujący się i żyjący innym rytmem niż mieszkańcy Zachodu.

I o tym właśnie jest ta książka…

O niezwykłych zachowaniach ptaków w samym sercu ostatniego naturalnego lasu na Niżu Europejskim.

Adam Zbyryt, znakomity biolog, jak nikt inny potrafi o ptakach opowiadać, a Adam Wajrak, mieszkający na skraju Puszczy, ma niepowtarzalną okazję, by Puszczę Białowieską fotografować.

W książce znalazły się więc znakomite gawędy o ptakach Adama Zbyryta i unikalne fotografie Adama Wajraka

Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu to książka zarówno do czytania, oglądania, a także do… słuchania!

Po zeskanowaniu za pomocą smartfona (z dostępem do Internetu) zamieszczonych w książce na początku każdego rozdziału QR kodów, będzie można usłyszeć głos danego ptaka (prawie wszystkie zostały zarejestrowane w Puszczy), a po zeskanowaniu QR kodów zamieszczonych na końcu niektórych rozdziałów – obejrzeć przyrodnicze filmy edukacyjne (nagrane w Puszczy).

Zapraszamy do podróży i odkrywania niezwykłego świata ptaków Puszczy Białowieskiej!