CzłowiekEkologiaKlimatNaturaPrzyrodaŚrodowisko

Zielona rewolucja – osoby zmieniające otoczenie przedkładają zieloną przestrzeń nad wszystko inne

Zielone budownictwo

Nabywcy i najemcy stali się w ostatnich latach znacznie bardziej świadomi ekologicznie, a deweloperzy i inwestorzy muszą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone domy i nieruchomości z dużą ilością terenów zielonych w pobliżu.

Pandemia jeszcze bardziej wzmocniła romans ludzi z naturą i ich ogrodami, ponieważ stali się ratunkiem dla wielu w najgorszych dniach kryzysu Covid.

Nie jest więc niespodzianką, że nowe badania wykazały, że tereny zielone są głównym powodem, dla którego ludzie chcą się przeprowadzić do domu.

Według badań zleconych przez Paymentshield prawie co piąty (19%) twierdzi, że w ciągu najbliższych dwóch lat prawdopodobnie będzie chciał przeprowadzić się do domu lub obszaru z większą ilością terenów zielonych.

W ankiecie YouGov obejmującej 2180 reprezentatywnych osób dorosłych z Wielkiej Brytanii, większy dostęp do terenów zielonych był głównym czynnikiem motywującym osoby poszukujące przeprowadzki do domu.

Badanie wykazało, że dwa główne powody, dla których ludzie prawdopodobnie będą chcieli przeprowadzić się do domu w ciągu najbliższych dwóch lat, to „przeprowadzka do nieruchomości z większą ilością terenów zielonych” (15%) oraz „przeprowadzka do miejsca o bardziej zielonym otoczeniu (12%).

Przeprowadzka w celu zaoszczędzenia pieniędzy była trzecim najczęstszym wyborem, a 11% osób stwierdziło, że ich następna przeprowadzka będzie środkiem służącym obniżeniu kosztów.

James Watson, dyrektor sprzedaży w Paymentshield, powiedział: „Ponieważ jedna na pięć osób szuka teraz więcej zielonej przestrzeni w swojej następnej przeprowadzce, pokazuje to znaczną zmianę priorytetów narodu. Oczywiste jest, że globalna pandemia spowodowała, że wiele osób przewartościowało to, co jest dla nich najważniejsze, a dom nabiera znacznie większego znaczenia”.

Według badania, 10 najczęstszych powodów, dla których ludzie prawdopodobnie przeprowadzą się do domu w ciągu najbliższych dwóch lat, to:

1. Przenieś się do nieruchomości z większą ilością zieleni – 15%

2. Przenieś się do bardziej zielonego otoczenia – 12%

3. Oszczędzaj pieniądze – 11%

4. Przenieś się do mniejszego domu – 9%

5. Nowa lokalizacja do pracy – 8%

6. Większy dom dla rosnącej rodziny – 8%

7. W wyniku zmiany statusu związku – 8%

8. Większy dom do pracy w domu – 7%

9. Przejdź do bardziej zrównoważonego budynku – 6%

10. Zamieszkaj u rodziny – 2%


irme.pl

Źródło: PropertyInvestorTODAY