NaturaPrzyrodaŚrodowisko

W ramach 30-letniego projektu, ogromny obszar Szkocji zostanie przywrócony naturze


„Ideą robienia tego na dużą skalę jest uzyskanie znacznie większej naturalnej reakcji” – Alan McDonnell, Trees for Life.
Zdjęcie: Chris Aldridge/Trees for Life

Inicjatywa Affric Highlands mająca na celu przywrócenie natury będzie obejmować sadzenie drzew, przywracanie torfowisk i łączenie siedlisk dzikiej przyrody.

Duży obszar szkockich wyżyn rozciągający się między zachodnim wybrzeżem a Loch Ness ma zostać ponownie zdziczały w ramach 30-letniego projektu przywracania przyrody.

Inicjatywa Affric Highlands ma na celu zwiększenie połączonych siedlisk i różnorodności gatunków na obszarze 200 000 hektarów (500 000 akrów), obejmujących pasmo górskie Kintail oraz doliny Cannich, Moriston i Shiel.

Plany obejmują sadzenie drzew, ulepszanie koryt rzecznych, przywracanie torfowisk i tworzenie przyjaznych naturze praktyk rolniczych.

Projekt wystartował po dwóch latach rozmów i spotkań pomiędzy lokalnymi społecznościami a ekologami z organizacji charytatywnej „Drzewa dla Życia”.

Podobnie jak w przypadku projektu WildEast we Wschodniej Anglii, jest to inicjatywa społeczności lokalnej mająca na celu odtworzenie przyrody na dużym obszarze, co, jak mają nadzieję organizatorzy, będzie katalizatorem społecznej i gospodarczej regeneracji.

irme.pl

Źródło: The Guardian