EdukacjaEkologiaNaturaPrzyrodaŚrodowisko

Hotele dla owadów

Hotele dla owadów

Tytuł: Hotele dla owadów
Autor: Melanie von Orlow
Wydawca: Multico
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 94
Wymiary: 166×223 mm
Okładka miękka
ISBN 978-83-7763-278-9

Opis

Książka Hotele dla owadów to 30 projektów domków dla owadów do samodzielnego wykonania.

Dlaczego warto zbudować hotel dla owadów?

Owady to główni zapylacze i bez nich rośliny nie będą dawać plonów.

Budowa hoteli dla owadów przyczynia się do ochrony dziko żyjących owadów zapylających, które masowo wymierają w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia ich siedlisk.

Zbudowanie hotelu dla owadów to właściwie nic trudnego, ale czy zostanie on zamieszkany? Z tej książki dowiesz się, czego tak naprawdę potrzebują dzikie pszczoły i inne owady, które mogą bezpiecznie zamieszkać w pobliżu człowieka.

Od hotelu w wiaderku (gotowy w godzinę!) po romantyczny gościniec – znajdziesz tu 30 projektów owadzich hoteli odpowiednich na balkon w mieście lub na taras, do ogródka przy domu czy naturalnego ogrodu.

Profesjonalnie wykonane hotele, ustawione w odpowiednich miejscach lęgowych na pewno zostaną zasiedlone przez owady, dając satysfakcję z działań podjętych dla ochrony przyrody.

Pozwolą też obserwować skryte życie dzikich owadów zapylających

Czytelny opis sposobu wykonania krok po kroku, spis materiałów, dokładne wymiary potrzebnych elementów i poglądowy rysunek gwarantują sukces budowniczego.

Autorka, dr Metanie von Ortów – ur. 1970. studiowała biochemię i biologię na Uniwersytecie w Berlinie.

Pracuje jako niezależny biolog, przygotowując ekspertyzy, łowiąc roje pszczół, doradzając w wypadku problemów zasiedlaniem się pszczół i os.

Zajmuje się także promocją akcji osiedlania pszczół i os. prowadzi szkolenia, wykłady i warsztaty, przekazując praktyczną wiedzę na ten temat doradcom i osobom osiedlającym owady.

Spis treści

To działa!
Hotele dla samotników
Hotele dla dużych rodzin
Hotele dla pożytecznych owadów
Indeks