KlimatNaturaPrzyroda

Dziewięć wskazówek dotyczących zmniejszenia emisji

Kwestia klimatyczna zawsze była problemem ludzi, co nie tylko wpływa na nasze zdrowie fizyczne, ale także wpływa na środowisko życia różnych gatunków.

W maju tego roku IPCC opublikowało raport na temat postępów na świecie w łagodzeniu zmian klimatu, mówiąc, że emisje gazów cieplarnianych (GHG) ze wszystkich głównych globalnych branż nadal rośnie, ale na szczęście energia odnawialna jest obecnie tańsza w porównaniu z węglowym, olejowym i naturalnym i naturalnym gaz.

Oczekuje się, że kraje rozwijające się będą wydawały aż 6 bilionów dolarów do roku 2030, aby rozwiązać problemy klimatyczne. W tym procesie wiele krajów ma nadzieję złagodzić problem za pośrednictwem rynków emisji dwutlenku węgla.

Rynek emisji dwutlenku węgla jest w rzeczywistości systemem handlowym do kupowania i sprzedaży kredytów węglowych, w którym jeden kredyt węglowy jest równy jednej tonie dwutlenku węgla lub równoważnej redukcji gazów cieplarnianych.

Osoby lub firmy mogą naliczyć punkty, aktywnie zmniejszając emisję węgla i innych emisji gazów cieplarnianych. Obecnie rynki handlu węglem mogą być regulowane, wymagane przez politykę krajową, regionalną lub międzynarodową, a także mogą wydawać, kupować i sprzedawać kredyty węglowe na zasadzie dobrowolności.

Po stronie popytu są przede wszystkim osoby, które chcą zrekompensować swoje ślady węglowe, firmy z celami w zakresie zrównoważonego rozwoju korporacyjnego i inni gracze mający na celu handel kredytami po wyższych cenach za zysk.

Istniejący dobrze znany rynek handlu węglem jest tak, jak pierwszy na świecie międzynarodowy system handlu emisjami dwutlenku węgla (systemy handlu emisjami) ustanowione przez Unię Europejską w roku 2005.

Firmy regulowane lub kraje uzyskują licencje na emisję/zanieczyszczenie wydane przez rząd, te którzy przekraczają limit emisji, muszą kupować zezwolenia od innych, którzy mają zezwolenia na sprzedaż.

W ubiegłym roku Chiny uruchomiły największy na świecie system handlu emisjami dwutlenku węgla, który szacuje się, że obejmuje około jednej siódmej na świecie emisji dwutlenku węgla od spalania paliw kopalnych.

Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych jest ściśle związane z przeznaczeniem ludzkości, a teraz działają lub opracowuje się więcej krajowych i lokalnych ETS.

Oto, co możemy zrobić, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych:

1. Zmniejsz stosowanie produktów jednorazowych

Obecnie w codziennym życiu wszystkich codziennych potrzeb jednorazowych, takich jak kubki wodne, szczoteczki do zębów, pudełka opakowaniowe i plastikowe torby, można zobaczyć wszędzie. Takie produkty jednorazowe wygenerują dużą ilość emisji gazów cieplarnianych podczas procesu produkcyjnego. Dlatego możesz wybrać własne butelki wielokrotnego użytku i zdrowe butelki do picia, worki na zakupy recyklingowe itp., Aby zmniejszyć produkcję produktów jednorazowych.

2. Przyjmij zdrowsze podejście do podróży

Chociaż warunki ekonomiczne większości ludzi są obecnie dobre, a prawie każda rodzina ma samochód, zbyt duża jazda samochodem doprowadzi do nadmiernej emisji dwutlenku węgla. Jeśli jest to krótka wycieczka, lepiej spacerować, biegać, jeździć na rowerze lub przejmij transport. W ten sposób nieświadomie zwiększasz codzienne ćwiczenia, co w bezpośredni sposób przekłada się na lepszy stan zdrowia.

3. Odłącz urządzenie, gdy nie jest używany

Kiedy ludzie czasami opuszczają biuro lub wychodzą z domu, mogą zapomnieć o wyłączeniu mocy, co spowodowało, że zbyt wiele urządzeń było w trybie gotowości. Będzie to nie tylko marnować energię elektryczną, ale także spali związany z węglem i olejem opałowym w procesie wytwarzania energii elektrycznej, co niewątpliwie zwiększy emisję dwutlenku węgla. Dobrym wyborem jest zastąpienie tradycyjnych żarówek, żarówkami energooszczędnymi.

4. Zadbaj o dodatkową ostrożność podczas korzystania z samochodu

Kiedy ludzie podróżują w swoich samochodach, ważne jest, aby opony były na zalecanym przez producentów poziomie ciśnienia. Jeśli opony są na niskim ciśnieniu, wymagana jest większa moc, aby zwiększyć emisję podczas jazdy, więc opony powinny być regularnie obsługiwane. Ponadto nie należy nagle przyspieszać ani nadepnąć na hamulce, ale oceniać warunki drogowe w czasie rzeczywistym i utrzymywać samochód płynnie, w przeciwnym razie zwiększy zużycie paliwa i spowoduje niepotrzebną produkcję energii i emisje.

5. Droga do starych przedmiotów

Wszyscy zwykle mają stare ubrania, stare zabawki, stare urządzenia i inne przedmioty, a czasem chcą je zastąpić nowymi. Co powinieneś zrobić ze starymi? Wyrzucić je? W rzeczywistości możesz sprzedać funkcjonalne stare przedmioty do sklepu używanego, rynku używanego, sprzedaż podwórka lub przekazać darowiznę na cele charytatywne, i można go ponownie wykorzystać, co może nie tylko uniknąć wielu odpadów, ale także obniżyć koszty usuwanie odpadów i emisje gazów cieplarnianych.

6. Zmniejsz odpady żywnościowe

Kiedy wyrzucasz żywność, marnujesz zasoby i energię wykorzystywaną do uprawy, produkcji, opakowania i transportu żywności. A kiedy żywność gnije na wysypiskach, wytwarza metan, potężny gaz cieplarniany. Dlatego w pełni wykorzystaj to, co kupujesz, nie gromadź zbyt dużej ilości jedzenia i skutecznie unikaj odpadów.

7. Jedz więcej warzyw

Jedzenie większej liczby warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych, orzechów i nasion oraz mniejszego mięsa i nabiału może znacznie zmniejszyć wpływ na środowisko. Produkcja żywności roślinnej zazwyczaj emituje mniej gazów cieplarnianych i wymaga mniej energii, ziemi i wody.

8. Zwiększ ilość zieleni wokół siebie

Problem gazów cieplarnianych, można po części rozwiązać poprzez zwiększenie pokrycia lasu wieloma rodzajami drzew. Osoby mogą sadzić kwiaty i rośliny w domu, pochłaniać dwutlenek węgla z otaczającego środowiska i nie muszą jechać, aby znaleźć otwarte przestrzenie do sadzenia drzew.

9. Użyj zimnej wody do prania i suszonego ubrania

Możesz używać zimnej wody i prać z pełną pojemnością, zmniejszając zużycie wody i energii, oszczędzając nie tylko pieniądze, ale także zużycie energii. Staraj się użyć słońca do naturalnego wyschnięcia po umyciu, a nie suszarki. Może skutecznie zmniejszyć zużycie energii spowodowane wykorzystaniem energii elektrycznej.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych i ochrona środowiska nie są osiągane w ciągu dnia ani roku. Kraj musi uchwalić prawidłowe i ścisłe przepisy prawne i regulacje, a jednostki muszą rozwinąć dobry nawyk codziennej redukcji emisji. Tylko w ten sposób ludzie mogą stopniowo zmniejszać nadmierną emisję gazów cieplarnianych, spowolnić temperaturę globalnego wzrostu temperatury i chronić naturalne ekosystemy i siedliska.


Opracowanie: irme.pl