CzłowiekEkologiaNaturaPrzyrodaŚrodowisko

Spacery z psem są korzystne dla wszystkich

Spacer z psem

Jeśli uważamy, że wyprowadzanie psa na spacer jest obowiązkiem, czas zmienić sposób myślenia. Zamiast tego potraktujmy to jako działanie korzystne dla wszystkich, sposób na utrzymanie zdrowia i aktywności zarówno naszej, jak i naszego psa.

Regularne spacery z psem przynoszą mu korzyści na wiele takich samych sposobów, jakie przynoszą nam. Jest dobry dla mięśni i stawów oraz pomaga w kontroli wagi.

Jako dodatkowy bonus dla naszego psa regularne spacery zapewniają stymulację umysłową, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że Twój pies będzie miał kłopoty w domu, donosi ASPCA. Znudzone psy często sprawiają kłopoty, powodując psoty w domu.

Regularne spacery zapewniają dobrą stymulację umysłową, co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, że będą próbować dostać się do śmieci, ukraść przedmioty, których nie powinni mieć lub sprawić inne kłopoty.

A dla psa spacer jest lepszy niż spacerowanie po podwórku, według VCA Hospitals. Oprócz stymulacji psychicznej, którą zapewnia spacer, jest również dobry dla ich zdrowia emocjonalnego, ponieważ daje im szansę na nawiązanie więzi z ludźmi.

Regularne spacery z psem mają również dla nas dodatkową zaletę: całe to świeże powietrze i czas na świeżym powietrzu są dobre zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.

Według badań opublikowanych w r. 2019 w Scientific Reports wystarczy dwie godziny spędzane na świeżym powietrzu, aby ludzie odczuli znaczny wzrost zarówno zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Oznacza to, że zażywanie Fido na 15-20-minutowy spacer dziennie zapewni nam cały czas spędzony na świeżym powietrzu, którego potrzebujemy, aby czerpać korzyści zdrowotne.

Spacer po okolicy jest łatwy i wygodny, ale jeśli my i nasz pies potrzebujemy zmiany scenerii, aby zmotywować nas do wyjścia na codzienny spacer, rozważmy spacer na szlakach i ścieżkach w leśnych traktach i parkach.

Nowa sceneria to także nowe zapachy dla naszego psa. Nic nie spowalnia spaceru z psem bardziej niż ciągłe wąchanie i wąchanie, ale dobrym pomysłem jest czasami oprzeć się pośpiechowi z psem i zamiast tego pozwolić mu wąchać nowe zapachy, według PetMD.

Psy mają doskonały węch, a wąchanie jest częścią tego, jak doświadczają świata, donosi PetMD.

Danie czasu na wąchanie i wąchanie podczas spaceru jest wzbogacającym doświadczeniem, ponieważ pomaga im lepiej zrozumieć i połączyć się z otoczeniem.

Nie każdy spacer z psem musi być „spacerem zapachowym”, ale umożliwienie go od czasu do czasu będzie dla psa korzystne. Na spacerze zapachowym zmień skupienie z odległości i prędkości na okazje do wąchania, zachęca PetMD. Spacer zapachowy powinien być bardziej meandrujący i mniej skoncentrowany na trasie i tempie.

Możemy wybrać się na spacer zapachowy po swojej okolicy lub po bardziej nieznanym terenie.

Oto kilka zdroworozsądkowych wskazówek dotyczących chodzenia z psem:

  • w razie potrzeby zawsze trzymajmy psa na smyczy,
  • upewnijmy się, że nasz zwierzak nosi odpowiedni identyfikator,
  • nie wyprowadzajmy psa w ekstremalnych warunkach pogodowych,
  • zawsze zabierajmy ze sobą torby do sprzątania po swoim psie,
  • pamiętajmy, aby zabrać ze sobą wodę — dla siebie i swojego psa — jeśli planujemy długi spacer lub spacer w ciepły lub gorący dzień.

# # #

irme.pl

Źródło: PetMD