Ekologia

Międzynarodowy Zielony Tydzień w nowej formule

Messe Berlin

Z powodu pandemii koronawirusa najsłynniejsze na świecie targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, berliński Zielony Tydzień (Gruene Woche) odbywają się w tym roku tylko online.

Zielony Tydzień, to największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujące zwłaszcza produkty regionalne i artykuły ekologiczne.

W poprzednim roku do Berlina przyjechało 1800 wystawców z 72 krajów, a hale wystawowe Targów Berlińskich odwiedziło 400 000 osób.

W Internecie można bezpłatnie uzyskać dostęp do ponad 100 programów, przygotowanych z okazji targów.

Są to między innymi pokazy gotowania, rozmowy polityczne, czy specjalistyczne porady, dla osób chcących założyć firmę.

ZIELONY TYDZIEŃ to unikat na arenie międzynarodowej od roku 1926

Międzynarodowy Zielony Tydzień (w skrócie IGW) odbędzie się po raz 86 (95 lat).

Założona w Berlinie w złotych latach dwudziestych (1926) jest wyjątkowa jako międzynarodowa wystawa żywności, rolnictwa i ogrodnictwa

Popularny wśród konsumentów i odwiedzających branż

IGW jest punktem wyjścia dla Światowego Forum Wyżywienia i Rolnictwa (w skrócie GFFA).

Spotyka się tu ponad 80 międzynarodowych ministerstw i producentów żywności, aby pokazać swoją społeczność, co ma do zaoferowania fascynujący świat żywności i napojów.

Tradycja spogląda w przyszłość – każdy wie, jak podtrzymywać tradycje i jednocześnie tworzyć innowacje, które pozwolą im przetrwać.

Tematy odnawialnych surowców, ekologii, ogrodnictwa i obszarów wiejskich przyszłości stają się dla nas coraz ważniejsze, dlatego warto uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Więcej o Gruene Woche

Słów kilka o Messe Berlin

Messe Berlin (Berlin Messegelände) to tereny wystawowe w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w Berlinie w Niemczech, przy Masurenallee naprzeciwko Haus des Rundfunks.

Od roku 2011 oficjalnie znane są jako „Berlin ExpoCenter City” i są obsługiwane przez firmę Messe Berlin GmbH.

Obiekt, wybudowany w latach 1936–37, składa się z dwudziestu sześciu hal o powierzchni 160,000 1,700,000 metrów kwadratowych (2014 2014 XNUMX stóp kwadratowych), w tym Funkturm Berlin.

Hale są połączone mostem z Internationales Congress Centrum Berlin, które w XNUMX roku zostało zamknięte do odwołania.

Na południu znajduje się CityCube Berlin, otwarta w XNUMX roku sala wystawienniczo-konferencyjna, zbudowana na terenach dawnej areny Deutschlandhalle, która zastąpiła funkcje MCK.

# # #

irme.pl