EkologiaGospodarkaPrzemysłŚrodowisko

Jakie wydarzenia targowe czekają nas tej jesieni?

Jesień

Pomimo pandemii koronawirusa tegoroczna jesień obfituje w szereg wydarzeń o charakterze wystawienniczym. Oto kilka z nich:

Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty

Jesień zbliża się dużymi krokami, a to bardzo wyjątkowy czas, aby zadbać o naszą skórę. Upalne dni już za nami, jednak nasza skóra pamięta jeszcze gorące słońce. Niedługo czas zająć się przygotowaniem na zmianę warunków, które mogą wpłynąć na naszą skórę. Jesień to ekstremalne warunki pogodowe, które mają ogromny wpływ na naszą cerę, czy włosy.

Jak się do tego przygotować? Zapraszamy na kolejną edycję targów Natural Beauty, podczas których można się dowiedzieć, jak pielęgnować wysuszoną od słońca skórę i przygotować ją na jesień. Event odbędzie się w dniach 5-6 września (w godz. 11-18) w Zajezdni Dąbie –  Czasoprzestrzeń, we Wrocławiu. Targi będą jednym z wydarzeń festiwalu odbywającego się pod hasłem #Kupuj Świadomie, w którym udział weźmie 120 wystawców.

W tym czasie nasza skóra odczuwa jeszcze skutki upalnego słońca. Nie od dziś wiadomo, że promienie UV mają negatywny wpływ na naszą cerę. Po intensywnym opalaniu, skóra staje się sucha i mniej elastyczna. Uwydatniają się zmarszczki, czy kurze łapki – ekspozycja na słońce sprzyja starzeniu się skóry. Dlatego jeśli jeszcze nie zadbaliśmy o naszą skórę, to ostatni moment, aby odpowiednio przygotować ją na jesienne warunki. Wśród wystawców znajdują się specjaliści, którzy udzielną Wam cennych rad na temat pielęgnacji skóry po lecie. Wykwalifikowani eksperci w indywidualny sposób dobiorą i zaproponują odpowiednie kosmetyki do Waszego typu cery.

Jesień już niedługo. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają naszej skórze i włosom. Rozpoczyna się sezon grzewczy, suche powietrze i noszenie czapek, które mają nie mały wpływ na jakość naszych włosów. Deszcz, wiatr, wysokie i niskie temperatury – to czynniki, które niszczą warstwę lipidową naskórka. W tym czasie musi się mocno napracować, aby zmienić tryb z letniego na jesienny. Na szczęście natura znalazła na to rozwiązanie w owocach, ziołach, czy warzywach. Najlepsze, ręcznie robione naturalne kosmetyki pomogą nam przywrócić naturalny blask i rewelacyjny wygląd. Podczas targów Natural Beauty nie zabraknie najlepszych kremów ochronnych, balsamów do ust, naturalnych szamponów i kosmetyków do pielęgnacji całego ciała. Przemyślane i specjalnie opracowane receptury, oparte o najlepsze składniki pochodzenia naturalnego to klucz do osiągnięcia satysfakcjonującego wyglądu.

Jeśli planujemy porządki w szafie związane ze zbliżającą się jesienią, nie zapomnijmy przejrzeć także półki z kosmetykami. Już dziś pozbądźmy się typowo letnich kosmetyków. Ich data ważności na pewno nie posłuży do kolejnych wakacji, a niepotrzebnie zabierają miejsce na półce. Tym samym przygotujmy miejsce na nowe kosmetyki, idealne do naszej cery na zbliżającą się jesień. Pamiętajmy, że odpowiednie porządki sprzyjają też ekologicznym zwyczajom. Wśród wystawców odnajdziecie także tych, którzy oprócz świetnej jakości kosmetyków, stawiają na biodegradowalne opakowania.

Naturalne kosmetyki to nie tylko najlepsze jakościowo składniki, które pozytywnie wpływają na naszą skórę czy włosy. To także ukłon w stronę środowiska. Naturalne produkty tworzone są z myślą o naszej planecie tak, aby jak najmniej ją zanieczyszczać i zaśmiecać.

Wśród wystawców pojawią się także manufaktury tworzące najlepsze kosmetyki do makijażu. W sezonie jesiennym postaw na delikatny, kobiecy i zmysłowy makijaż z wykorzystaniem najlepszych kosmetyków na rynku. Hipoalergiczne kosmetyki do makijażu, nie tylko podkreślą Twoją urodę, ale będą miały zbawienny wpływ na Twoją skórę.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają medyczne zabezpieczenie imprez, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Rozwoju i GIS. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą maseczki lub innej osłony na twarz! Maseczki będą również dostępne na miejscu.

Dołącz do wydarzenia i przyjdź na targi Natural Beauty. Wstęp bezpłatny!
www.facebook.com/events/543463423135648
www.targinaturalbeauty.pl

Kiedy: 5-6 września 2020 w godz. 11:00-18:00

Gdzie: Zajezdnia Dąbie – Czasoprzestrzeń
Wrocław, ul. Tramwajowa 1-3

W dniach 5 i 6 września w Zajezdni Dąbie – CK Czasoprzestrzeń odbędą się również inne wydarzenia, na które  organizatorzy serdecznie zapraszają, a na wszystkie wstęp jest bezpłatny:

Targi mody autorskiej i wzornictwa Fashion Meeting vol. 25
www.fashionmeeting.pl
www.facebook.com/events/310401372957958

Zielono Mi – targi roślin, kwiatów i dekoracji
www.targizielonomi.pl
www.facebook.com/events/177582790215942

Słodko Gorzko – festiwal rzemieślniczych słodkości, kawy i lodów
www.slodkogorzkofestiwal.pl
www.facebook.com/events/3175466772570446

Strefa Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji
www.targiplakatuiilustracji.pl
www.facebook.com/events/669921900198431

Dzika Uczta – zlot food truck’ów i restauracji
www.dzikauczta.pl
www.facebook.com/events/520401355184355

Partner: Czasoprzestrzeń – Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych

Patronat: Wrocław – Miasto Spotkań

Organizatorzy: Natural Beauty, Fashion Meeting, Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji, Zielono Mi, Dzika Uczta, Słodko Gorzko

DREMA 2020 pod znakiem przyszłości branży

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbędą się w Poznaniu od 15. do 18. września, jak co roku będzie miejsce prezentacji wielu rynkowych nowinek. Oprócz oferty prezentowanej na stoiskach przez wystawców, goście targowi będą mogli wziąć udział w pokazach i seminariach jakie będą miały miejsce podczas wydarzenia. Sprawdźmy zatem, co się wydarzy podczas tegorocznej edycji targów DREMA.

DREMA Tools

W ramach tego wydarzenia poznać będzie można nowoczesny system B2B pozwalający na pełną automatyzację zamówień narzędzi do zakładu, kontroli kosztów, realizacji zamówień i całodobowy dostęp do oferty narzędzi. Odwiedzający przestrzeń DREMA Tools będą mogli sami przekonać się także o zaletach programu eNarzędziownia 4.0 oferowanego przez ITA TOOLS swoim klientom. eNarzędziownia 4.0 jest nowoczesnym, jedynym na rynku rozwiązaniem dedykowanym dla firm produkcyjnych. Aplikacja pozwala na zerwanie z tradycyjną papierową ewidencją narzędzi i maszyn i zastąpienia jej ewidencją komputerową.

Aplikacja jest to jeden z modułów Systemu B2B firmy ITA TOOLS. Obsługa programu odbywa się przez zwykłą przeglądarkę internetową, co pozwala na korzystanie z funkcji zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. System ułatwia codzienną pracę osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu, w tym pozwala za pomocą platformy B2B w szybki sposób zamówić kolejne narzędzia z dostawą prosto do zakładu a tym samym zapewnić ciągłość pracy.

Na Targach DREMA będzie można dowiedzieć się, jak przy minimalnych nakładach możemy zmniejszyć ilość przestojów dzięki analizie występujących awarii, jak i poprawić proces obiegu narzędzi w przedsiębiorstwie. W strefie DREMA Tools nie zabraknie także prezentacji na żywo najnowszych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki drewna, płyty wiórowej czy materiałów kompozytowych, w tym szerokiej prezentacji innowacyjnych narzędzi diamentowych oraz VHM.

DREMA Hobby

Podczas pierwszej edycji wydarzenia Drema Hobby 2020 ITA TOOLS wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej a nawet użytkowników DIY. Projekt Premium Tools to zbiór najważniejszych marek narzędziowych w Polsce, których dystrybutorem jest ITA TOOLS. Wraz z partner firmą PFLEIDERER POLSKA prowadzone będą warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie.

INFOTE City

Firma INFOTEC zaprezentuje możliwości zastosowania zrobotyzowanych stanowisk pracy w różnych sektorach branży. W ramach pokazów i prezentacji zobaczyć będzie można:

Szkolenie: Meble na wymiar – jak zaprojektować i przygotować pliki na produkcję w godzinę?
Dla osób poszukujących praktycznej wiedzy przygotowane zostało szkolenie z projektowania i zarządzania zleceniami oraz komunikacją wewnętrza w firmie produkującej meble na indywidualne zamówienie. Szkolenie zostanie poprowadzone przez praktyków, czyli osoby, które profesjonalnie poruszają cyfrowym środowisku produkcyjnym. Podczas szkolenia, pokazie zostanę przykłady jak na co dzień wykorzystać digitalizację procesu produkcyjnego, od projektu po pliki produkcyjne. Jak zaprojektować, wygenerować ofertę i zlecić produkcję. W 60 minut!

Robotyzacja i automatyzacja w procesie produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm
W trakcie tego wydarzenia zaprezentowany zostanie proces produkcji zarządzany cyfrowo, z czynnością zakończoną do etapu montażu. Czyli cały proces produkcji (od projektowania, przez rozkrój płyty z nawiertami, po konfekcję oraz listy i instrukcje), odbywa się automatycznie, aż do etapu montażu. Szczególnie interesujące w koncepcji InfoTEC FACTORY jest, to, że jest to rozwiązanie modułowe, które pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb produkcyjnych i budżetowych.

Robotyzacja i automatyzacja w procesie produkcji domów prefabrykowanych
Rynek domów prefabrykowanych w Polsce dynamicznie się rozwija co sprawia, że rośnie ilość zamówień, a to wymusza na producentach zwiększenia wydajności. Jedną z najbardziej skutecznych metod podnoszących produktywność, jest automatyzacja oraz robotyzacja procesów produkcyjnych. Implementacja maszyn zarządzanych komputerowo w proces produkcji domów prefabrykowanych pozwala zdecydowanie zwiększyć wydajność, bez podnoszenia ilości zasobów ludzkich, oraz wprowadza precyzję i powtarzalność wytwórczą. W trakcie konferencji omówimy jedną z koncepcji której celem będzie pokazanie możliwości adaptacji robotów i maszyn sterowanych komputerowo w produkcji prefabrykowanej.

Robotyzacja i automatyzacja w produkcji mebli tapicerowanych
Nowością w tego rocznej edycji TAPICERNIA 4.0 będzie zrobotyzowane stanowisko do oklejania stelaży meblowych pianką. Koncepcja, która pozwala na zrobotyzowanie czynności oklejania stelaży pianką meblową, będzie doskonałym punktem do rozmów nt. robotyzacji i automatyzacji w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Wydarzenie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, dającego możliwość rozmowy ze specjalistami B+R z InfoTEC ENGINEERIGN. Dodatkowo zobaczyć będzie można zrobotyzowane gniazdo produkcyjne do zbijania elementów stelaży meblowych oraz o nową odsłonę jednego z najpopularniejszych centrów obróbczych do nestingu w branży mebli tapicerowanych InfoTEC PRO EVO PLUS.

Konkurs Wyczarowane z drewna

Konkurs Wydawnictwa Inwestor skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca.

Strefa antysmogowa

Strefa antysmogowa to punkt informacyjny, na którym zostaną pokazane urządzenia grzewcze na biomasę: kocioł na zrębkę drzewną Altereco i piecyk na pellet La Nordica Extraflame. – Zaprezentujemy zalety obu urządzeń, podpowiemy, dla kogo są odpowiednia, jak je eksploatować i czym zasilać. Strefa jest zlokalizowana na stoisku „Magazynu Biomasa”..

Warsztaty z Wiertarką ISKRA

Pokazy możliwości Wiertarki ISKRA. To proste w obsłudze urządzenie sprawdza się w pracy profesjonalnych stolarzy, ale też majsterkowiczów, a nawet osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z meblarstwem. Wiertarka ISKRA została zaprojektowana głównie pod kątem produkcji mebli skrzyniowych. Obudowa w kształcie prostopadłościanu pozwala na szybkie i precyzyjne pozycjonowanie wiertarki względem nawiercanego materiału oraz bardzo precyzyjne i powtarzalne nawiercanie otworów w elementach mebli. Cała technologia została zaprojektowana w taki sposób, aby przy pracy z wiertarką nie było potrzeby używania ani metrówki ani ołówka, co w znacznym stopniu eliminuje możliwość pomyłki podczas nawiercania otworów.

Poligon Umiejętności Lakierniczych

Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Grupa MTP zapraszają podczas targów DREMA na Poligon Umiejętności Lakierniczych. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Firmy współorganizujące pokazy lakiernicze na przestrzeni demonstracyjnej będą do Państwa dyspozycji. Firma Kemichal, wspólnie z partnerem Iwata, będzie testować w praktyce najnowsze urządzenia lakiernicze (pistolety i pompy), farby i lakiery do drewna oraz systemy polerskie. Natomiast firma Nawara zaprezentuje nowe produkty – wózki lakiernicze i ścianę lakierniczą.

Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ

Kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

W drugi dzień targów (16. września) odbędzie się spotkanie branży meblarskiej organizowane przez OIGPM. Kongres Meblarski, który już na stałe zagościł w polskiej branży meblarskiej, jest pierwszą okazją w tym roku do spotkania się i wspólnej rozmowy w obliczu nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, i z którą przyszło nam się zmierzyć. Jaka to przyszłość i jaka jest ta nowa rzeczywistość?

Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli

17. września 2020 roku w trzecim dniu Targów DREMA, odbędzie się druga edycja wyjątkowego spotkania kobiet związanych z branżą meblarską. Tegoroczne wydarzenie organizowane przez OIGPM zatytułowane zostało „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli”. Spotkanie ma być platformą, służącą do zdobycia wiedzy, czerpania wzajemnej inspiracji i nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Ekspert PARP o programach wsparcia MŚP

17. września na odbędzie się prelekcja eksperta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas prezentacji będzie można dowiedzieć się: czym jest PARP, jakie są obszary wsparcia w PARP, jaka jest oferta programowa: Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój, Program Operacyjny Polska Wschodnia, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, jakie są zasady aplikowania do aktualnych bądź przyszłych konkursów.

POLAGRA 2020 gotowa na nowe wyzwania

Jesień na Międzynarodowych Targach Poznańskich uraczy nas w tym roku naprawdę solidną dawką wydarzeń dedykowanych biznesowi, a wśród nich tradycyjnie znajduje się kultowa dla branży spożywczej POLAGRA (28-30.09.2020). Wydarzenie odbędzie się nie tylko pod szyldem nowego logo, ale także w oparciu o nowe zasady sanitarne.

Jak zapewniają organizatorzy, przygotowania do targów trwają i przebiegają intensywnie. Wbrew branżowym obawom – bez przesunięć kluczowych terminów i w trybie zbliżonym do tego z edycji w ubiegłych latach. Po rebrandingu, który miał miejsce na początku bieżącego roku, POLAGRA zawierała będzie pod swoją marką trzy salony: food | horeca | foodtech, na których będzie można zapoznać się ofertą wyrobów spożywczych, nowymi technologiami dla zakładów produkujących żywność i innowacyjnymi rozwiązaniami dla gastronomii.

W ramach nadchodzącej edycji przygotowywany jest również ciekawy program wydarzeń towarzyszących, w czym organizatorów targów wspierają zarówno wieloletni, jak i nowi partnerzy biznesowi, a udział w nich można zgłaszać za pośrednictwem formularzy rejestracyjnych znajdujących się na stronie internetowej targów: www.polagra.pl.

Wydarzenie odbędzie się w nowych warunkach sanitarnych. GRUPA MTP, bazując na blisko wieloletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań.

Przekonać się o tym można było już w czerwcu, a potem w lipcu, gdy odbyły się pierwsze wydarzenia po okresie lockdown’u takie jak Letni Targ Ogrodniczy czy Poznań Moto Fest, który w ciągu dwóch dni odwiedziło 7,5 tysiąca fanów motoryzacji!

Targowych gości nie zabrakło także w dn. 11-12 lipca podczas Letniego Targu Rodzinnego pełnego atrakcji dla całych rodzin takich jak m.in. warsztaty rolkowe, wesołe miasteczko, czy strefa fitness. Tysiące gości wzięły udział w imprezach organizowanych od czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nowe zasady sanitarne, ale wciąż ta sama radość ze spotkań i korzyści biznesowe.

Jak zatem będzie wyglądała targowa rzeczywistość? W trosce o bezpieczeństwo wszystkich wystawców i zwiedzających Grupa MTP robi to co konieczne, ale i znacznie więcej. Przy wejściach na tereny targowe zamontowane zostały kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała osób biorących udział w wydarzeniu. Przestrzenie dla wystawców i zwiedzających aranżowane są tak, aby można było zachować odpowiedni dystans. Dezynfekowane są na bieżąco często dotykane elementy infrastruktury.

Z punktu widzenia zwiedzających targi na pewno kluczową informacją jest to, że sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie online. – Konieczność tworzenia efektywnych i adekwatnych do sytuacji rozwiązań jest częścią naszej pracy, niezależnie od okoliczności jakie niesie rzeczywistość. Tak też stało się w przypadku wydarzeń targowych w roku 2020.  Jesteśmy w pełni przygotowani na realizację spotkań branży w nowych standardach – bezpiecznych dla wszystkich odwiedzających Targi. – komentuje Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.  

Nie ma wątpliwości, że POLAGRA 2020 odbędzie się przy zachowaniu najwyższych standardów zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu odwiedzających targi. Organizatorzy wydarzenia jednocześnie zapewniają, że dokładają wszelkiej staranności, by procesy logistyczne związane z organizacją targów przebiegały sprawnie.

Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/3074Rpd

Targi Natura Food & beECO

XIII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „NATURA FOOD” oraz IX Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO” odbędą się w dniach 2 – 4 października w łódzkiej Atlas Arenie. Dla uczestników przygotowano m.in. V Forum Alergii, Akademię Biokuriera oraz szkolenia zorganizowane przez Agencję Rozwoju Sektora Produktów Ekologicznych.

Targi NATURA FOOD i beECO to impreza o ugruntowanej pozycji, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością. W ich trakcie miłośnicy bioproduktów i ekożywności uczestniczą w prezentacji wysokiej jakości produktów ekologicznych, naturalnych, regionalnych i tradycyjnych. W ramach targów szeroko prezentowane będą też produkty z segmentu  „free from” czyli pozbawione alergenów: glutenu, laktozy, jajek, czy cukru, a także ekologiczne i naturalne kosmetyki oraz środki czystości.Targi po raz kolejny staną się platformą wymiany doświadczeń oraz źródłem inspiracji niezbędnych do funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej z udziałem wybitnych specjalistów. To w ich ręce jak co roku oddany został program warsztatów i spotkań.

Po raz kolejny przedstawiciele ekobranży będą mogli wziąć udział w cyklu warsztatów i szkoleń realizowanych pod wspólną nazwą „Akademia Biokuriera”. Karol Przybylak, wydawca portalu biokurier.pl oraz Adam Turowiec, właściciel agencji marketingowej bioBRND podejmą temat wykorzystania internetu do wsparcia sprzedaży stacjonarnej. Podadzą dobre przykłady systemu „Click & Collect”, zaproponują strategie cenowe odpowiednie dla biznesów online i offline oraz odpowiedzą na pytanie „czy media społecznościowe sprzedają?”

Możliwości promocji produktów ekologicznych, które przed właścicielami ekobiznesów otwiera cyfrowy świat, zaprezentowane zostaną przez Agencję Rozwoju Sektora Produktów Ekologicznych. Uczestnicy szkolenia będą mieli niecodzienną okazję, żeby na własne oczy przekonać się jak za pomocą e-marketingu skutecznie pozyskać nowych klientów i umocnić relacje z tymi, których już mają.

Branżowe spotkania oraz szkolenia poświęcone zagadnieniom handlu i sprzedaży w biznesie ekożywności to nie jedyna propozycja Targów NATURA FOOD & beECO. Na uczestników wydarzenia czekają liczne prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania, wzmacniania naturalnej odporności, czy zaburzeń tolerancji pokarmowej i alergii. Podczas piątej już edycji „Forum Alergii” Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu „Hipoalergiczni” oraz zaproszeni przez nią eksperci porozmawiają o glifosacie. Prelegentami forum będą w tym roku prof. dr hab.  Ewa Rembiałkowska, dr n. med. Danuta Myłek oraz dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska. Wśród pytań, na które poznamy odpowiedź znajdą się m.in. te wyjaśniające zależność pomiędzy glifosatem, a otyłością. Goście V Forum Alergii dowiedzą się też „Co jeść, żeby uniknąć zagrożeń i utraty zdrowia?”.

Więcej informacji na stronie: www.naturafood.pl

Targi CSR „Środowisko! Biznesowe i naturalne”

Targi CSR

Targi CSR „Środowisko! Biznesowe i naturalne” odbędą się 5-9 października 2020 roku w formule online.

Organizatorem 8. Targów CSR jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Celem Targów jest zaprezentowanie różnorodnych inicjatyw, konkretnych działań i strategii organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju oraz projektów, które mają wspierać firmy w byciu odpowiedzialnymi.

8. Targom CSR, jak przy każdej edycji, towarzyszy część konferencyjna, umożliwiająca zapoznanie się z aktualnymi trendami w odpowiedzialnym biznesie, przedstawienie wyzwań czy budowanie i wspieranie międzysektorowego dialogu.

W roku 2020 część konferencyjna zostanie poświęcona środowisku naturalnemu.

Podobnie jak część targowa, odbędzie się w formule online.

Organizator zapewni prezentację wirtualnych stoisk oraz rozwiązania wspierające networking.

Więcej informacji: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR/

Targi BIOEXPO w Nadarzynie

Druga edycja największych targów dla branży BIO w Polsce odbędzie się w terminie 8 – 10 października 2020 roku w PTAK WARSAW EXPO. Swój udział w Międzynarodowych Targi Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw potwierdziło blisko 250 wystawców z  Polski i zagranicy oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, a wszystko to w jakości BIO, EKO, ORGANIC i naturalnej, FAIRTRADE, DEMETER.

Impreza ma charakter stricte biznesowy, na co organizatorzy kładą największy nacisk. Wśród odwiedzających można wyróżnić duże sieci handlowe oraz sieci FMCG, hurtownie i sklepy specjalistyczne, jak również przedstawicieli sektora HoReCa, zielarni, aptek czy drogerii.

PTAK Warsaw Expo spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przewidziane dla organizatorów wydarzeń targowych. Jako jedyny obiekt w Polsce, dysponuje powierzchnią ekspozycyjną pozwalającą na jednoczesne uczestnictwo w targach nawet 57 tys. osób dziennie (przy zachowaniu zalecanej przestrzeni 2,5 m2/os.).

Wszystkie nasze hale wyposażone są w zaawansowane systemy wentylacji dzięki temu tylko nasz obiekt jest w stanie utrzymać wymagania dotyczące bezpieczeństwa bez uszczerbku dla jakości imprezy, liczby wystawców i odwiedzających. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ochrony zdrowia wystawcom i uczestnikom BIOEXPO Warsaw tak aby targi były bezpieczną formą spotkań – przekonuje Agata Szczepaniak, dyrektor targów.

Na czas trwania targów BIOEXPO Warsaw zaplanowano również dodatkowe atrakcje i wydarzenia towarzyszące – odbędzie się m.in. II edycja Kongresu BIOEXPO, Strefa Nowości wraz z Plebiscytem Publiczności na najlepszy produkt prezentowany podczas targów.

Partnerem głównym targów został Lidl Polska. Targi wspierają również: międzynarodowa organizacja IFOAM EU, Polska Izba Żywności Ekologicznej, Demeter-Polska Fair Trade, Ekołan, Ekoland, Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka, PIO, Polska Ekologia oraz redakcje branżowych czasopism Biokurier.pl i Ekodostawcy oraz mi.in. media Szef Kuchni, OrganicLeaf, Gotuj w Stylu Eko i GO! Organic.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, a także materiały z poprzedniej edycji imprezy znajdą się na stronie internetowej www.bioexpo.pl.

GREENPOWER łączy swoje siły z POLECO

Odnawialne źródła energii to nadzieja na uniknięcie katastrofy klimatycznej, a wyzwanie jakie
stoi przed każdym z nas, to spowolnienie zmian jakie mogą zachodzić w środowisku.

Ochrona klimatu, poparcie ekologicznych zachowań czy ekonomicznych rozwiązań,
to ponowne pobudzenie do życia naszej planety.

Dlatego w tym roku Targi GREENPOWER łączą swoje siły z POLECO – Targami Ochrony Środowiska !

Nasza współpraca podczas targów, to krok w stronę uzmysłowienia znaczenia branży proeko, dotarcie nie tylko do środowisk biznesowych, ale również indywidualnych osób.

To również strefa edukacyjna – porady ekspertów, panele dyskusyjne i warstwa merytorycznych argumentów na temat wprowadzenia zmian w codziennym życiu.

Więcej informacji na stronach:

POLECO: https://bit.ly/32Knhh3

GREENPOWER: https://bit.ly/3koHTRU